Royal Ascot 3. dan: Stradivaris divjal v tretjem zaporednem zlatem pokalu, Foundov sin zmagal v Cheshamu

Tretje popoldne je dirka Royal Ascot Racing potekala na progi, ki je bila uradno označena kot deževna, a to Stradivariusu ni preprečilo, da bi nadaljeval z igranjem v prvi skupini Gold Cupa.Zmagal že tretjič.Pod usposabljanjem Johna Gosdena (John Gosden) je Frankie Dettori (Stradivarius) jahal Frankie Dettori (Stradivarius) dosegel svojo četrto zmago v karieri na Kraljevi konferenci, leta 2017 je osvojil kraljico vazo.
Šest let stara konjska dirka "Ocean Star" je s Sagarrom osvojila trojni zlati pokal (1975, 1976, 1977), le štirikratni strelec Yeats (2006, 2007, 2008, 2009, 2010) pa je osvojil dve milji in pol. .Ostanite za več predstav.
Večino poti, ki je trajala 2 1/2 milje, je Dettori, ki je vozil na polovici poti, v zadnjem delu zavihtel svojega Stradivariusa na hojo s štirimi prečkami.Stradivarius je bil na začetku ravne dirke poln samozavesti.Takoj se je odzval na zadnji krog, ki ga je Dettori pozval k sodelovanju, in osvojil prvenstvo z 10 udarci.
Te številke podpirajo fotografije Stradivariusove osupljive predstave, ki je vodila do tretje zaporedne zmage v zlatem pokalu.Kljub počasnemu terenu je Stradivaris še vedno pokazal običajno sposobnost pospeševanja.V zadnjih treh zmajih je maraton pretekel v 39,93 sekunde, najvišja hitrost v finalnem zmaju pa je bila 35,3 mph.V nasprotju s tem je naslednja najboljša cesta Nayef 42,50 sekund skozi zadnje tri ovinke in prečka ciljno črto s hitrostjo 30,8 mph.
Gorsdon je dejal: "Za to mislim, da je Sagarra treniral moj dober prijatelj, Francois Boutin, treniral pa ga je Lester Piquet (Lester Piggott)."»Spomnim se, da sem gledal vse njegove dirke.On je ena stvar.Yeats je fenomen.Omeni, da je konj vse v tem oklepaju.Zelo smo ponosni na zmago v treh dirkah., To je super za lastnika rejca Bjorna Nielsena (Bjorn Nielsen).Navdušuje se nad svojo vzrejo in vzrejo.Trdo je delal, da bi vzgojil prvake Derbyja, vendar ima zelo dobrega konja Golden Cup.Zanj bo to v veliko zadovoljstvo zanj in za nas - škoda, da ga danes ne more biti tukaj.
DeTori, ki je zlati pokal osvojil osemkrat (Lester Piggott ima rekord zmagovalca zlatega pokala z 11 ljudmi), je dejal: Skrbi me dež.Pogosto govorijo o konju [tehniku] Martynu Meadeju, to je zaskrbljujoče vprašanje, res me je presenetil, ker je res šel skozi maslo kot vroč nož.Pustil sem, da so vsi pokrili te štiri osebe, potem pa sem bil presenečen, da mi nihče ne more nasprotovati.Ne glede na to, ali se pobereš ali ne, je vedno grozen trenutek do oznake Furlong, vendar mu je uspelo in se raztegnil 10 čevljev.“
Stradivariusova spretnost je izjemna, saj je postal tretji konj v zgodovini, ki je osvojil samo zlati pokal hat trick!#RoyalAscot pic.twitter.com/ytlfPfWp9c
V prvi dirki dneva so Highland Chiefs zmagali na 10 čevljev dolgi progi z ovirami Golden Gates in osvojili prvo kraljevo prvenstvo za džokeja Rossa Ryana.Od nadaljevanja igre 1. junija je to tudi prvi uspeh partnerstva za usposabljanje Royal Ascot, ki ga je dovolil BHA, s Paulom in Oliverjem Colom, ki se ukvarjata z Highland Chiefs.Paul Cole je bil edini odgovoren za licenco za usposabljanje in je treniral 21 zmagovalcev Royal Ascota.
Glede dejstva, da si zdaj licenco deli z očetom Paulom, je Oliver dejal: »Ko se izraz razvija, če ni uničen, zakaj bi ga popravljal?Imamo nekaj dobrih konjev in srečni smo, da jih imamo.
”Na žalost se je moj oče danes udeležil pogreba svojega najboljšega prijatelja pri [Ben Leeju], zato ni prišel.Danes sem mu res povedal, da mislim, da bomo osvojili prvenstvo v Ascotu.”
Jockey James Doyle je osvojil tretji naslov prvaka ta teden.Gorskega angela, ki ga je uril Roger Varian, je briljantno poslal v svoje srce, da bi udobno sodeloval v dnevu.Druga tekma je bila Wolferton Stakes (Wolferton Stakes) z več kot 10 stadijami.
O svojem dosedanjem tednu je Doyle dejal: »Moraš uživati.Očitno se to razlikuje od tistega, kar smo počeli včasih.Sinoči sem gledal ponovitev in vse se je zdelo tišje.Zmagovalec vožnje je poskušal uresničiti stvari.Super je biti živahen!Na žalost nisem Frankie, a lepo je stati tukaj!«
Jockey Jim Crowley je užival v nepozabni izkušnji Royal Ascota.Po bitki, ki je trajala, je Molatham od egiptovskega monarha dobil dres G3.7. Stadijo, polovico dolžine, je zabeležil svojega petega zmagovalca tedna.Za trenerja Rogerja Variana (Roger Varian) je to dvojni bonus.Kot vsi Crowleyjevi najboljši štirje prvaki ta teden je Molatham v lasti Hamdana Al Maktouma, Crowley pa je bil imenovan za džokeja.
Crowley je rekel: "Na Royal Ascotu imam šest zmagovalcev."»Čeprav nimam nobenih pritožb.Ko ste džokej, sodelujete na srečanju, zato je super, če jih dobite pet.Zelo sem srečen, da lahko jaham tako odličnega konja in delam tako veliko vajo.«
V četrti dirki dneva je Royal Blood osvojil navedeno Grand Prix Chesham: zmagovalec slavoloka zmage (2016), prvak Stallion Cupa (2015) in prvi poni, ki ga je odkril milijonar. Vstopil je v krog, kjer je zmagal Royal Ascot z zmagovalcem 2 1/2 dolžine.Battleground je 2-letni sin vojnega ujetnika.Jahal ga je Ryan Moore in postal je kolesar trenerja Aidana O'Briena.
O'Brien je dejal: »Bojno polje je vznemirljiv konj.Lahko je kdorkoli.”»Lahko je član julijske seje ali član nacionalnega interesa.Mislim, da bo ostal v dobri formi., Morda bo njegova pot dosegla miljo.Ugotovili so, da je prehodil pol milje, a je bil pred bojno črto, kar je močno vplivalo na hitrost.